Start Archiwum Mamy podwójną mistrzynię Europy!
Mamy podwójną mistrzynię Europy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Poniedziałek, 16 Maj 2011 00:00

Mistrzostwa Europy OYAMA IKF w Estonii

 

      W dniach 14 -15  maja 2011r. odbyły się w mieście Johvi w Estonii Mistrzostwa Europy Oyama IKF w Karate. Zawody zorganizowane były przez Oyama Karate Club In Johvi oraz OYAMA Estonia Karate Federation z Valeriy Savitskiy 3 Dan na czele. Wzięli w nich udział reprezentanci Estoni, Rosji, Litwy, Łotwy, Irlandii, Ukrainy, Białorusi i Polski.

     Zawodniczka Klubu Oyama Karate Lublin - Anna Majczak (trener klubowy Sensei Marcin Majczak) startowała w dwóch konkurencjach - Kata (układy) oraz Kobudo (układy z bronią). W obu konkurencjach potwierdziła swoją dominację na arenie międzynarodowej wygrywając z dużą przewagą wszystkie pojedynki.      

 

 

     Dwa złote medale to niewątpliwy kolejny wielki sukces naszej zawodniczki po zdobytych w październiku 2010 roku trzech złotych medalach Mistrzostw Świata. Zdobycie trzeciego złota na Mistrzostwach Europy było niestety nie możliwe ze względu na to, że walki w formule knockdown rozpoczynały się zaraz po zakończeniu turnieju w kata i kobudo. Co prawda za wielką wodą zawody w knockdown odbywają się także w tym samym dniu, lecz zawodnicy w konkurencji Kata i Kobudo prezentują tylko po razie swoje układy i oceniani są poprzez przyznanie punktów przez grono sędziowskie. Na naszym kontynencie zawody rozgrywane są w systemie pucharowym więc zawodnicy w ciągu kilku godzin muszą wystąpić nawet 8 razy. Turniej rozgrywany w tym systemie jest na tyle męczący zarówno fizycznie jak i emocjonalnie, że uniemożliwia start w ciężkich walkach tego samego dnia. Decyzja o nie podjęciu rywalizacji w tej formule zapadła jeszcze na etapie przygotowań do turnieju.

 

Gratulujemy serdecznie kolejnego sukcesu Sensei Ani!
OSU!


                                                      

 


 

Zmieniony: Niedziela, 24 Czerwiec 2012 18:51