Start Archiwum V LUBELSKI LETNI OBÓZ OYAMA KARATE
V LUBELSKI LETNI OBÓZ OYAMA KARATE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Niedziela, 07 Sierpień 2011 00:00

V LUBELSKI LETNI OBÓZ OYAMA KARATE - DŹWIRZYNO 24.07-05.08.2011r.

Kolejny letni obóz organizowany przez Klub Oyama Karate Lublin przy wsparciu finansowym Gminy Lublin dobiegł końca. W tym roku padł rekord pod względem frekwencji – nasz obóz liczył bowiem 80 uczestników.

 


Kierownikiem obozu jak co roku był sensei Marcin Majczak 3 dan, a opiekunami: sensei Ania Majczak 2dan, sensei Ala Lewińska 1 dan (Rzeszów), sensei Przemek Kędzierski 1dan, sensei Sebastian Lewandowski 1 dan oraz sempai Arek Wierbol 2 kyu.

 

W tym roku program obozu był na tyle napięty, że po raz pierwszy cieszyliśmy się z pochmurnych lub deszczowych dni, gdyż w ten sposób wyrobiliśmy się w 100 % z całym harmonogramem treningów, turniejów, rozgrywek i wycieczek.

Treningi odbywały się na dworze, salach którymi dysponował ośrodek, na sali z matami Ośrodka Wypoczynkowego BISPOL oraz na hali GOSiR.

Uczestnicy obozu brali udział w turniejach: kata, kumite (lekki kontakt, semi- knockdown, semi- contact), walk reżyserowanych, tenisa stołowego. Za pierwsze miejsca w konkurencjach karate zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki klubowe.

Jak co roku wyłoniony został najlepszy sportowiec obozu. W rankingu oprócz medali zdobytych w konkurencjach karate liczone były punkty za takie konkurencje jak: łucznictwo, skok w dal z miejsca, rzuty wolne piłką do kosza, pompki na czas (30 sekund), brzuszki na czas (30 sekund), sprint na 60m oraz żonglerka piłką nożną. Wśród młodszych uczestników najlepszy okazał się Oskar Rybaczek, a wśród starszych Rysio Rogalski. Najlepsi sportowcy otrzymali deski typu Wave Board, za drugie piłki z ligii mistrzów a za trzecie miejsce plecak. Wszyscy którzy stanęli na podium otrzymali także dyplom i medal.


Oprócz turniejów i rozgrywek sportowych uczestnicy, gdy tylko pozwalała nam na to pogoda spędzali czas na plaży zażywając kąpieli morskich i słonecznych.


Zorganizowane zostały dwie wycieczki autokarowe. Pierwsza do Międzyzdrojów, gdzie zwiedzana przez nas była aleja gwiazd, muzeum figur woskowych.

W drodze do Międzyzdrojów zwiedzaliśmy Trzęsacz oraz muzeum w Trzęsaczu a w drodze powrotnej Jezioro Turkusowe w Wapnicy i wirydarz w Kościele p w. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.

W trakcie drugiej wycieczki – do Kołobrzegu zwiedzaliśmy starówkę, Katedrę z XIII-XV w. (jedynej pięcionawowej w Polsce), a największymi atrakcjami były Muzeum Oręża Polskiego – gdzie każdy mógł obejrzeć czołg od środka, Park Linowy oraz rejs statkiem po otwartym i wzburzonym morzu.  

W ostatnich dniach zorganizowane zostało ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz egzamin na stopnie szkoleniowe kyu.


Obóz przebiegł bardzo spokojnie, bez kontuzji i wypadków. Pogoda w tym roku była dla nas bardzo łaskawa więc wszyscy z uśmiechem na ustach, zdrowi i wypoczęci wróciliśmy do Lublina.


Tak bogaty program mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu Gminy Lublin, która jak co roku dofinansowała wyjazd dzieci z terenu Miasta Lublin.

Zapraszamy na fotorelację do galerii.

Zmieniony: Wtorek, 26 Marzec 2013 11:38