Start Archiwum Puchar Polski po Lubelsku
Puchar Polski po Lubelsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Poniedziałek, 21 Listopad 2011 00:00

Puchar Polski Juniorów i Seniorów w semi-knockdown.


W dniach 19-20.11.2011r w Andrychowie odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w konkurencji semi-knockdown. Klub Oyama Karate Lublin reprezentowało 7 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych:


- Przemysław Kędzierski senior -70 kg
- Magdalena Klej junior starszy +60 kg
- Bartłomiej Polewiak junior starszy – 60 kg
- Krystian Biały junior -60 kg
- Michał Kreft junior starszy – 80 kg
- Michał Samek junior starszy -65 kg
- Daniel Koperczuk junior -75 kg

Niestety z powodu poważnej kontuzji – złamania kości śródstopia – nie mogła wziąć udziału w zawodach w konkurencji knockdown nasza najlepsza zawodniczka – Anna Majczak.

 

 Od lewej: Bartek Polewiak, Michał Samek, Daniel Koperczuk, sensei Piotr Jaruga, sensei Przemek
 Kędzierski, sensei Anna Majczak, Michał Kreft, Krystian Biały, Magda Klej, sensei Marcin Majczak


Najlepiej spośród zawodników KOKL spisał się sensei Przemysław Kędzierski, który stoczył 4 zwycięskie pojedynki sięgając po złoty medal Pucharu Polski. Ponieważ jedną walkę sensei wygrał bez dogrywek (wazari) a dwie przed czasem (ippon) i pokonał największą liczbę utytułowanych zawodników, został uznany za najlepszego zawodnika turnieju i uhonorowany pamiątkowym pucharem.


Wśród juniorów tryumfy w swoich kategoriach święcili Magdalena Klej i Krystian Biały. Magda w tym sezonie przygotowała się solidnie do zawodów co zaowocowało złotym medalem. Krystian natomiast powtórzył sukces z tamtego roku broniąc tytułu zdobytego na Pucharze Polski w Łasku 2010.


Srebrny medal przypadł w udziale Michałowi Kreftowi, który po dwóch zwycięskich pojedynkach w finale przyjął kopnięcie w krocze a po nim – podczas gdy opuścił ręce z gardy – w głowę.  Stan naszego zawodnika po silnym trafieniu w głowę wzbudził wątpliwości zespołu trenerów co do kontynuacji pojedynku. Michał musiał zadowolić się srebrnym medalem.


Bartłomiej Polewiak – aktualny wicemistrz Polski zakończył udział w turnieju na miejscu 3. Mimo solidnego przygotowania do zawodów, Bartek w dniu turnieju nie czuł się zbyt dobrze i po pierwszym zwycięskim pojedynku przegrał walkę o finał z zawodnikiem z Białegostoku.

Dwóch pozostałych zawodników – Michał Samek i Daniel Koperczuk odpadli w walkach eliminacyjnych. O postawie Daniela można jednak mówić w samych superlatywach. Pomimo braku warunków do walki w tak wysokiej kategorii walczył dobrze taktycznie, neutralizując wszelkie groźne ataki przeciwnika. Niestety Daniel nie dysponuje siłą i wzrostem wystarczającym aby zagrozić rywalom w kategorii -75 kg i przegrał swój pojedynek decyzją sędziów.


Dziękujemy Gminie Lublin za wsparcie finansowe reprezentacji oraz Panu Romanowi Rogalskiemu – Prezesowi Zarządu firmy EURO-PROJEKT Sp z o.o. z siedzibą przy ul. Wojciechowskiej 7J, za udostępnienie pojazdu z pełnym bakiem paliwa do przewozu reprezentantów i opiekunów na zawody.


Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej motywacji do zdobywania kolejnych trofeów.
Osu!

Zmieniony: Wtorek, 26 Marzec 2013 11:16