Start Archiwum Dwa medale KOKL na XVIII Mistrzostwa Polski w Kata
Dwa medale KOKL na XVIII Mistrzostwa Polski w Kata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Poniedziałek, 02 Kwiecień 2012 00:00

Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci Klubu Oyama Karate Lublin na XVIII Mistrzostwach Polski w Kata.

 

W dniu 31 marca 2012 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w Kata. Wzięło w nich udział blisko 230 zawodników z 30 klubów. Ich organizatorami były: Jurajski Klub Oyama Karate z Olkusza, oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. 

Honorowy Patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Dariusz Rzepka. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Prezes Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate. Sędzią głównym zawodów był Shihan Paweł Pajdak 5 dan.

 

 

Natalia Trancygier w kat. dziecko starsze dziewczynki i Marko Marotto w kat. junior młodszy, (foto powyżej) wywalczyli brązowe krążki Mistrzostw Polski w Kata po zaciętych pojedynkach. Oboje zwyciężyli w czterech starciach i oboje przegrali pojedynek półfinałowy z późniejszymi Mistrzami Polski. Trzeba w tym miejscu nadmienić że Natalia przegrała niejednogłośnie - stosunkiem głosów 2 do 3.

 

Klub Oyama Karate Lublin reprezentowała ośmioosobowa ekipa: sensei Piotr Jaruga (2 dan), sensei Przemysław Kędzierski (1 dan), Marko Marotto, Ryszard Rogalski, Krzysztof Cnota, Matylda Rogalska, Natalia Trancygier i Marcin Woliński.

Trzeba przyznać że rywalizacja byłą zacięta a poziom sportowy mocno wyśrubowany - zwłaszcza w kategoriach dziecięcych. Mimo to aż 6 zawodników naszego Klubu przeszło przez eliminacje a 4 z nich odpadło dopiero w pojedynku o wejście do strefy medalowej.

 

Niestety do rywalizacji o trofea nie mogła w tym roku stanąć nasza aktualna Mistrzyni Europy i Świata w Kata i Kobudo - Anna Majczak. Do rywalizacji w kategorii mistrzyń nie zgłosił się bowiem poza naszą zawodniczką... nikt. Szefowie ośrodków nie zgodzili się na dołączenie Ani do kategorii seniorek ani do kategorii mistrzów, argumentując że nie dałaby innym szans. Wobec powyższego wspólną decyzją zawodniczki i jej trenera wycofano zgłoszenie naszej Mistrzyni do zawodów także w Kobudo. Tym jakże przykrym incydentem zakończyła Ania etap startów na Mistrzostwach Polski w konkurencjach technicznych. Ostatnim wyzwaniem pozostanie obrona tytułu Mistrzyni Świata na zbliżających się zawodach w Kanadzie.

 

Opiekunami i sekundantami zawodników byli sempai Arkadiusz Wierbol oraz sensei Marcin Majczak. Rolę sędziego z ramienia Klubu pełniła sensei Anna Majczak.

 

Pragniemy złożyć podziękowania Urzędowi Miasta Lublin oraz firmie EURO-PROJEKT Sp. z o.o. za finansowe wsparcie reprezentacji.

Serdecznie gratulujemy młodym medalistom sukcesu!

OSU!

Zapraszamy do galerii na fotorelację z zawodów.

 

 

Zmieniony: Czwartek, 28 Marzec 2013 11:16