Start Archiwum Dwa medale mistrzostw Europy dla Lublinian
Dwa medale mistrzostw Europy dla Lublinian PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Piątek, 07 Czerwiec 2013 15:39

Dwa medale mistrzostw Europy dla Lublinian.

 

Anna Majczak i Daniel Koperczuk - brązowi medaliści ME 2013

 
    W dniach 25-26 maja 2013 roku, w Witebsku na Białorusi, zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, pod patronatem władz miasta i regionu Witebsk. Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło 320 osób, była Białoruska Organizacja OYAMA Karate. W ME wzięli udział przedstawiciele 13 organizacji knockdown karate z 8 krajów, w tym z: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Niemiec, Węgier, Azerbejdżanu i Polski.


     Powołanie do kadry Polski z Klubu Oyama Karate Lublin dostali brązowa medalistka Mistrzostw Świata - Anna Majczak oraz aktualny Mistrz Polski juniorów starszych - Daniel Koperczuk.
    

Anna, która po raz pierwszy w międzynarodowych zawodach startowała w kategorii -60 kg jako najniższej - w pierwszym pojedynku starła się z reprezentantką najsilniejszej ekipy na świecie - Rosji. Pojedynek był niezwykle zacięty. Swą przewagę zarysowała jednak Polka czterokrotnie trafiając Lianę Vasilyevą kopnięciem w głowę. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lublinianki po dogrywce - werdyktem sędziów. W pojedynku półfinałowym nasza zawodniczka starła się z wicemistrzynią świata w Kyokushin-kan oraz mistrzynią Białorusi w boksie – Nataliyą Seliyukovą. Pojedynek stał na niezwykle wysokim i wyrównanym poziomie. O zwycięstwie Białorusinki zadecydował jednak niedostrzeżony przez sędziów faul – kilkukrotne mocne trafienie w kolano prawej nogi spowodował mocny grymas bólu na twarzy Ani. Sędziowie przyznali pół punktu przeciwniczce. Przez resztę pojedynku Polka dominowała w walce próbując odrobić stratę. Nie udało się. Trener próbował złożyć protest na takie rozstrzygnięcie pojedynku, jednak bezskutecznie. Białoruski lekarz po konsultacji z trenerem Białorusinki zmienił pierwotne zdanie i z pełnym przekonaniem twierdził, że kolano - to nie kolano… Protest nie został uznany. W walce o brązowy medal Anna sprawiła dużą przykrość całej ekipie Rosji, bowiem pewnie zwyciężyła z drugą ich reprezentantką, wicemistrzynią Europy Oyama Karate z 2011 roku i aktualną Mistrzynią Świata Ashihara Karate - Punkhaną Gasymovą.

 

Anna Majczak w pojedynku z Lianą Vasylievą  / (C) Radosław Dyduch
 www.oyama-foto.p

     W kategorii -60 kg juniorów starszych brąz wywalczył Daniel Koperczuk. Ponieważ aż czterech zawodników wycofało się z powodu niezdolności z dalszej rywalizacji, Daniel stoczył pojedynek życia tylko z jednym zagranicznym zawodnikiem z Ukrainy - Makcimem Pomanenko. Choć Ukrainiec zaczął z wielkim impetem, to po kilkunastu sekundach poziom walki zdawał się już być wyrównany. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że były momenty gdy przeważał Lublinianin. Niestety 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu Ukrainiec wykonał ekwilibrystyczną wręcz sztuczkę - wyprowadził dwa kopnięcia z jednego wyskoku – pierwsze w udo a drugie w głowę. Zaskoczony Polak dał się trafić i stracił pół punktu na rzecz przeciwnika. Do walki o trzecie miejsce przeciwnik nie stawił się oddając w ręce Koperczuka brązowy medal.

 
     Zarząd Klubu dziękuje za wsparcie Urzędowi Miasta Lublin oraz firmie Euro-projkt sp. z o.o. z Lublina za pomoc udzieloną przy organizacji wyjazdu lubelskich zawodników.

Zmieniony: Wtorek, 21 Październik 2014 21:40