Start Archiwum Sukces reprezentacji na Pucharze Polski Juniorów i Seniorów
Sukces reprezentacji na Pucharze Polski Juniorów i Seniorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Niedziela, 30 Listopad 2008 00:00

W sobotę 29 listopada 2008 odbył się w Jeleniej Górze Puchar Polski Juniorów i Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji semi-knockdown.  W turnieju wzięło udział ponad 180 zawodników z 31 klubów Oyama Karate i jednego klubu Kyokushin Tezuka. W zmaganiach brali udział juniorzy w wieku 14-15, juniorzy starsi 16-17 lat oraz seniorzy +18 lat.

Przykry traf spowodował, że troje z dziewięciu szykowanych zawodników naszego Klubu nie wystartowało tym razem w zawodach. Obaj zwycięzcy swoich kategorii w październikowym turnieju w Rzeszowie zostali wyłączeni ze startu. Ryszard Wadowski z powodu pękniętej kości śródręcza a Michał Marciniuk z powodu niedopuszczenia do zawodów po plastyce przegrody nosa. Joanna Kowalczyk nie otrzymała zgody lekarza sportowego na podjęcie rywalizacji sportowej w walkach. Mimo to start w tych zawodach zaliczamy do udanych.

Spośród sześciu reprezentantów naszego Klubu aż pięciu stanęło na podium, z czego trzech zdobywając trzecie miejsca i dwóch jako zwycięzcy swoich kategorii.Wśród zdobywców trzecich miejsc znaleźli się: Rafał Barwiński w kat. -70 kg junior starszy oraz najlżejszy, z wagą 47 kilo, w kategorii do 55 kg junior - Bartłomiej Polewiak - ulegając jedynie zdobywcy pierwszego miejsca. Znakomicie zaprezentował się w kategorii senior do 65 kg Przemysław Kędzierski, który wywalczył trzecie miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii i przegrał jedynie ze zwycięzcą kategorii i najlepszym zawodnikiem turnieju – reprezentantem Jeleniej Góry Piotrem Cieślińskim.Rewelacją turnieju było dwóch zdobywców najwyższego stopnia podium – aktualny Mistrz Polski, junior Wojciech Bychawski oraz senior Sebastian Lewandowski, obaj w kategorii do 70 kilogramów. Najcięższe pojedynki stoczyli w eliminacjach, uzyskując jednak znaczną przewagę techniczną. Obaj natomiast pojedynki półfinałowe i finałowe zakończyli przed czasem poprzez ippon, nokautując swoich przeciwników w pierwszej minucie walki.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

 

Pamiątkowe zdjęcie lubelskich medalistów i trenerów z Shihan Janem Dyduchem (7 DAN)

Pamiątkowe zdjęcie lubelskich medalistów i instruktorów z Shihan Janem Dyduchem (7DAN)

Foto: Piotr Jaruga

Zmieniony: Czwartek, 12 Marzec 2009 21:50