Start Archiwum Letni Obóz Oyama Karate "PISZ 2007"
Letni Obóz Oyama Karate "PISZ 2007" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Wtorek, 31 Lipiec 2007 00:00

W dniach 27.06 - 10.07 2007 odbył się letni obóz sportowy organizowany po raz pierwszy w historii przez Klub Oyama Karate Lublin.

W imprezie uczestniczyło 38 karateków z Lublina, Chełma oraz Rzeszowa.

W programie obozu znalazły się treningi technik bokserskich, knockdown i full contact karate, kata, elementy judo oraz techniki interwencji. Niestety pogoda na turnusie nie dopisała i z kąpieliska nad jeziorem Roś obozowicze skorzystali jedynie dwa razy.

Program urozmaiciły wycieczki. Grupa starsza wybrała się na spływ kajakowy, podczas gdy grupa średnia i najmłodsza zwiedzała Mikołajki,

 doświadczała atrakcji Aquaparku w hotelu Gołębiewski,

 

a w drodze powrotnej zwiedzała otwarte ZOO w Kadzidłowie, spędzając wieczór w towarzystwie wolno biegających zwierząt.

 

Na drugą wycieczkę wybrały się wszystkie trzy grupy. Najpierw zwiedzana była kwatera główna dowództwa Hitlera w Wilczym Szańcu.

O historii tego miejsca oraz czasów wojny opowiadał barwnie przewodnik, który towarzyszył wycieczce przez cały dzień zwiedzania. On też z pasją opowiadał o odległych czasach i legendach związanych z kolejnym zwiedzanym miejscem - jednym z najważniejszych zabytków barokowych w Polsce - Bazyliką pw. Nawiedzenia NM Panny w Świętej Lipce.

Miejsce to słynie z niezwykłych przestrzennych fresków wykonanych przez Macieja Jana Meyera oraz pięknych organów z ruchomymi elementami o najpiękniejszym i najpotężniejszym brzmieniu w Polsce. Przekonali się o tym także obozowicze w trakcie koncertu. Wspaniale wykonana Toccata i Fuga d-moll J.S. Bacha wprowadziły niezwykły nastrój i spowodowały, że wszyscy bez wyjątku słuchali koncertu z otwartymi buziami. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Reszlu.

Przez cały obóz odbywały się rozgrywki w ping ponga oraz zawody lekkoatletyczne. W ostatni weekend rozdane zostały nagrody rzeczowe dla zwycięzców tych rywalizacji.

Pod koniec turnusu odbył się egzamin na stopnie kyu. Na wyższe stopnie zdało 17 osób.

W przeddzień wyjazdu obóz obiegła informacja o bombie. Zaraz potem kierownictwo obiektu zarządziło ewakuację. Okazało się, że robotnicy budowlani znaleźli dwie 500 kilogramowe bomby lotnicze koło stacji benzynowej oddalone o ok. 100 metrów od bursy w której zakwaterowany był obóz. Ewakuacja objęła obszar w promieniu 1 km od stacji. Obozowicze ewakuowali się na pobliski stadion piłkarski. Tam też odbył się turniej Kata. 

Wieczorem tego dnia odbył turniej w kumite, który przez opóźnienie związane z "bombową atrakcją" zakończył się dopiero 30 min. po północy.

  Po turnieju - pamiątkowe zdjęcie obozowiczów.

 

Mamy nadzieję, że organizacja obozów stanie się w naszym Klubie tradycją, a rok rocznie liczba uczestników będzie się powiększać.

Do zobaczenia za rok !!!

OSU!

Zmieniony: Piątek, 19 Czerwiec 2009 08:22