Start Archiwum Oyama Karate Koyagi Cup 2009
Oyama Karate Koyagi Cup 2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Wtorek, 31 Marzec 2009 00:00

W dniu 28 marca 2009 roku odbyła się na Hali nr 1 Akademickiego Ośrodka Sportowego UMCS w Lublinie kolejna edycja "Oyama Karate Koyagi Cup", zorganizowana przez Klub Oyama Karate Lublin, przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

 

 

W zawodach wzięło udział 92 zawodników z Lublina i zaprzyjaźnionych klubów z Rzeszowa, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Tarnobrzega.

Turniej adresowany był głównie do najmłodszych karateków, dla których rzadko lub w ogóle nie organizuje się zawodów - zwłaszcza w kumite. Rozegrane zostały trzy konkurencje: kata - dla uczestników we wszystkich grupach wiekowych, semiknockdown - dla juniorów, juniorów starszych i seniorów oraz kumite bezkontaktowe polegające na prezentacji techniki - dla uczestników poniżej 14 roku życia. Sędzią głównym turnieju był sensei Piotr Jaruga (2dan), sędziami maty - sensei Krystian Niemiec (2dan) oraz sensei Marcin Majczak (2dan). Rolę sędziów bocznych pełnili: sensei Anna Majczak (Lublin), sensei Dariusz Szulc (Piotrków Trybunaslki), sensei Robert Kaszuba (Rzeszów), sensei Jan Żądło (Rzeszów), sensei Grzegorz Uzar (Tarnobrzeg), sempai Klaudia Bajrasz (Rzeszów), sempai Żaneta Dolińska (Rzeszów) sempai Mateusz Janasz (Lublin). Sędziami technicznymi byli sempai Sebastian Lewandowski (Lublin) oraz sempai Przemysław Kędzierski (Lublin). Szefami ekip byli sensei Patrycjusz Mostek - Rzeszowski Klub Oyama Karate, sensei Grzegorz Uzar - Tarnobrzeski Klub Oyama Karate, oraz sensei Dariusz Szulc - Piotrkowski Klub Oyama Karate "Washi".

 

Poziom rywalizacji w kata był bardzo wysoki. Część z 44 zawodników biorących udział w tej konkurencji traktowała ten start jako ostatni sprawdzian przed przypadającymi na następny weekend Mistrzostwami Polski. Dzięki temu oglądaliśmy naprawdę wspaniałe wykonania form w każdej kategorii wiekowej.

 

WYNIKI W KONKURENCJI KATA:

KAT. DZIECKO:

1. Sebastian Uzar - Tarnobrzeg
2. Gabriela Sudoł - Rzeszów
3. Przemysław Frankiewicz - Lublin

 

KAT. MŁODZIK:

1. Łukasz Kozub - Rzeszów
2. Marko Marotto - Lublin
3. Daniel Szczepanik - Tarnobrzeg

 

KAT. KADET:

1. Patryk Kosturek - Rzeszów
2. Przemysław Kozub - Rzeszów
3. Kacper Kitowski - Piotrków Trybunalski

 

KAT. JUNIOR CHŁOPCÓW:

1. Mateusz Kosturek - Rzeszów
2. Jakub Kitowski -  Piotrków Trybunalski
3. Bartłomiej Polewiak - Lublin

 

KAT. JUNIOR STARSZY MĘŻCZYZN:

1. Rafał Świder - Rzeszów
2. Jakub Kowalik - Piotrków Trybunalski
3. Michał Marciniuk - Lublin

 

KAT. JUNIOR STARSZY KOBIET:

1. Iwona Stręk - Rzeszów
2. Karolina Szostak - Lublin
3. Angela Olczyk - Piotrków Trybunalski

 

W kumite udział wzięło 76 zawodnkików. Większość pojedynków odbyła się w najmłodszych kategoriach wiekowych gdzie oceniana była ogólna sprawność, poprawność techniczna, koordynacja ruchowa i pomysłowość młodych karateków. Najładniejsze pojedynki w kumite bezkontaktowym stoczyli Hubert Cristovao w kategorii dziecko + 135 cm, Przemysław Frankiewicz w kategorii dziecko -135 cm oraz Marko Marotto w kategorii młodzik -140 cm. Po naradzie grona sędziowskiego, to właśnie Marko Marotto przypadła nagroda specjalna dla "najbardziej bojowego zawodnika turnieju".

Poziom rywalizacji w semiknockdown był bardzo zróżnicowany. Wynikało to głównie z faktu że większość zawodników startowała w zawodach po raz pierwszy a stres powodował u nich różne reakcje. Część nie potrafiła się przełamać i zaatakować. Niektórzy natomiast atakowali zapominając w ferworze walki o technice i obronie. Jeszcze inni w sposób niezwykły mobilizowali siły i zaskakiwali swoich trenerów determinacją i umiejętnościami.

Najładniejsze walki stoczyli Michał Orzechowski z Piotrkowa Trybunalskiego w kategorii ciężkiej seniorów, Konrad Walicki z Lublina w kategorii średniej juniorów starszych - pokonując wszystkich preciwników przez ippon, oraz Jakub Kowalik z Piotrkowa Trybunalskiego, któremu przyznano tytuł najleprzego technika turnieju.

 

WYNIKI W KONKURENCJI KUMITE:

* W nawiasach znajduje się bilans walk (wygrane : przegrane)

 

KAT. DZIECKO -130 cm:

1. Szymon Sowa - Lublin (2:0)
2. Kacper Supryn - Lublin (1:1)
3. Sebastian Uzar - Tarnobrzeg (1:1)

 

KAT. DZIECKO - 135 cm:

1. Przemysław Frankiewicz - Lublin (2:0)
2. Oskar Rybaczek - Lublin (1:1)
3. Daniel Tomaszewski - Lublin (1:1)

 

KAT. DZIECKO +135 cm:

1. Hubert Cristovao - Lublin (3:0)
2. Rafał Kamiński - Lublin (2:1)
3. Pior Stawecki - Lublin (2:1)

 

KAT. MŁODZIK -140 cm:

1. Marko Marotto - Lublin (2:0)
2. Kacper Zelent - Lublin (2:1)
3. Dominika Strzelecka - Lublin (2:1)

 

KAT. MŁODZIK - 150 cm:

1. Mareusz Walicki - Lublin (3:0)
2. Gabriel Nagaj - Tarnobrzeg (2:1)
3. Paweł Maliborski - Lublin (2:1)

 

KAT. MŁODZIK + 150 cm:

1. Daniel Szczepanik - Tarnobrzeg (2:0)
2. Hubert Dąbrowski - Lublin (1:1)
3. Maciej Mąka - Lublin (0:1)

 

KAT. LEKKA - KADET DZIEWCZĄT:

1. Weronika Birska - Lublin (1:0)
2. Klaudia Trojnacka - Tarnobrzeg (0:1)

 

KAT. ŚREDNIA - KADET DZIEWCZĄT:

1. Aleksandra Woch - Lublin (1:0)
2. Judyta Piwowarska - Lublin (0:1)

 

KAT. KADET CHŁOPCÓW:

1. Daniel Koperczuk - Lublin (1:0)
2. Kacper Kitowski - Piotrków Trybunalski (1:1)
3. Józef Czerkies - Tarnobrzeg (0:1)

 

KAT. LEKKA - JUNIOR MĘŻCZYZN:

1. Paweł Abratkiewicz - Piotrków Trybunalski (2:0)
2. Bartłomiej Polewiak - Lublin (0:1)
3. Ryszard Wadowski - Lublin (0:1)

 

KAT. ŚREDNIA - JUNIOR MĘŻCZYZN:

1. Jakub Kitowski - Piotrków Trybunalski (1:0)
2. Marek Koperczuk - Lublin (0:1)

 

KAT. JUNIOR STARSZY KOBIET:

1. Angela Olczyk - Piotrków Trybunalski (1:0)
2. Joanna Kowalczyk - Lublin (0:1)

 

KAT. LEKKA - JUNIOR STARSZY MĘŻCZYZN:

1. Mateusz Witek - Rzeszów ((2:0)
2. Jakub Kowalik - Piotrków Trybunalski (1:1)
3. Michał Marciniuk - Lublin (1:1)

 

KAT. ŚREDNIA - JUNIOR STARSZY MĘŻCZYZN:

1. Konrad Walicki - Lublin (2:0)
2. Wojciech Niewiarowski - Tarnobrzeg (2:1)
3. Albert Kędzierski - Lublin (1:1)

 

KAT. CIĘŻKA - JUNIOR STARSZY MĘŻCZYZN:

1. Rafał Barwiński - Lublin (1:0)
2. Piotr Styrnik - Rzeszów (1:1)
3. Karol Wyrzykowski - Tarnobrzeg (0:1)

 

KAT. LEKKA - SENIOR KOBIET:

1. Agnieszka Kaszuba - Rzeszów (1:0)
2. Katarzyna Nowak - Piotrków Trybunalski (1:1)
3. Justyna Kędzierska - Lublin (0:1)

 

KAT. CIĘŻKA - SENIOR KOBIET:

1. Sylwia Abratkiewicz - Piotrków Trybunalski (2:0)
2. Katarzyna Swornóg - Rzeszów (0:1)
3. Anna Dyło - Rzeszów (0:1)

 

KAT. ŚREDNIA - SENIOR MĘŻCZYZN:

1. Łukasz Żądło - Rzeszów (2:0)
2. Wiktor Jarek - Tarnobrzeg (0:1)
3. Radosław Kieraga - Tarnobrzeg (0:1)

 

KAT. CIĘŻKA - SENIOR MĘŻCZYZN:

1. Michał Orzechowski - Piotrków Trybunalski (2:0)
2. Przemysław Urbański - Piotrków Trybunalski (0:1)
3. Marcin Wójcik - Lublin (0:1)

 

Pragniemy serdecznie podziekować wszystkim rodzicom, przyjaciołom oraz członkom naszego Klubu, którzy wzięli udział w organizacji turnieju i pomogli w obsłudze technicznej imprezy. Dziękujemy także za udaną - jak zawsze - współpracę z sędziami ze wszystkich ośrodków. Dzięki Wam wszystkim możemy z dumą stwierdzić że Oyama Karate Koyagi Cup 2009 był dużym sukcesem organizacyjnym naszego Klubu.

 

Wszystkim szefom ekip oraz zawodnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

OSU!!!

Zmieniony: Czwartek, 17 Wrzesień 2009 10:35