Start Archiwum Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego KICK-BOXING LIGHT-CONTACT
Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego KICK-BOXING LIGHT-CONTACT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Sobota, 06 Luty 2010 23:00

Złoto i brąz zdobyli nasi reprezentanci na OMWL w Kickboxingu w formule Light-contact.

W dniu 05 grudnia 2009 roku odbyły się w Lublinie na hali sportowej Politechniki Lubelskiej OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO KICK-BOXING LIGHT-CONTACT organizowane przez Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Wystartowało w nich 39 zawodników z 7 klubów.

Klub Oyama Karate Lublin reprezentowali: Sebastian Lewandowski, Krzysztof Gajewski  oraz Janusz Niemczynowski.

W kategorii -69 kg. pierwszą walkę stoczył Janusz. Zawodnik ten, szkolony w formule Muai-thai i walczący jedynie na ringu, za późno rozpoczął przygotowania do swoich pierwszych zawodów w tej formule. Już w pierwszej walce uległ przeciwnikowi - głównie poprzez problem ze sprawnym poruszaniem się po dużej powierzchni maty.

W tej samej kategorii brązowy medal wywalczył Krzysztof Gajewski. Swoją pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem SKKK Kielce - Marcinem Mazurem.  Po dość jednostronnym pojedynku Krzysio wygrał jednogłośnie na punkty i awansował do półfinału w którym zmierzył się z Łukaszem Szewczykiem - zawodnikiem z Włodawy. Pierwsza runda była remisowa z lekkim wskazaniem na Krzyśka. W drugiej rundzie nasz zawodnik kilkukrotnie zdecydowanie zaatakował zdobywając dużą optyczną przewagę, zmuszając przeciwnika do kilku zdecydowanych "odwrotów". Obraz walki nie zmienił się już do samego końca pojedynku po którym werdykt spowodował duże zdziwienie wszystkich obserwatorów i gwizdy na trybunach - sędziowie przyznali niejednogłośnie zwycięstwo zawodnikowi z Włodawy...

 

 Po lewej stronie Krzysztof Gajewski - w pierwszej walce.

 

 Złoty medal i tytuł Mistrza wywalczył w Kat. -74 kg. Sebastian Lewandowski. Do drugiej rundy Sebastian dostał się wolnym losem jako najbardziej utytułowany w stawce zawodnik. W walce półfinałowej spotkał się z zawodnikiem LKSW DAN ze Świdnika - Pawłem Mazurem.

Z prawej strony Sebastian Lewandowski. Fot. Kamil Pastusiak

 

Pomimo znaczącej przewagi wzrostu "Rekin" zdobył dużą przewagę i wygrał ten pojedynek jednogłośnie - 3:0

 

      
 Fot. Kamil Pastusiak                                                   

 

W finałowym pojedynku Sebastian starł się z zawodnikiem gospodarzy turnieju - Pawłem Pietraszko (SKKB Politechniki Lubelskiej). Dobrze taktycznie przygotowany przeciwnik stawiał nadspodziewany opór od początku pierwszej rundy. Dopiero w jej końcówce "Rekin" znalazł "sposób" na przeciwnika. Mimo to wynik pierwszego starcia bliski był remisowi. W drugiej rundzie pojedynku Sebastian nie dał już najmniejszych szans rywalowi. Końcowy werdykt był jednoznaczny - jednogłośne zwycięstwo Sebastiana.

 
Żałujemy, że w zawodach nie wystartował Przemysław Kędzierski (kat. -69 kg) który w tym dniu zdawał ustny egzamin na swojej uczelni.
 
 
Gratulujemy zawodnikom sukcesu i życzymy powodzenia na zbliżających się Mistrzostwach Polski Full Contact Karate!
OSU !!!
 
Zmieniony: Środa, 08 Grudzień 2010 10:29