Start Archiwum BRĄZ, BRĄZ, BRĄZ … czyli Mitrzostwa Polski w Kata
BRĄZ, BRĄZ, BRĄZ … czyli Mitrzostwa Polski w Kata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Sobota, 27 Marzec 2010 00:00

BRĄZ, BRĄZ, BRĄZ …

 

 

Na zdjęciu Sensei Piotr Jaruga. FOTO: archiwum Oyama PFK

     W Hali Sportowej PZS Nr 2 w Oświęcimiu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata, w których wzięło udział 297 uczestników z 31 klubów Oyama karate.  Zawody zorganizował Sensei Mariusz Pawlus 3 dan oraz Sensei Tadeusz Bednarczyk 3 dan  z Oświęcimskiego  Klubu Karate.


     W tym roku Klub Oyama Karate Lublin reprezentowało trzech zawodników – aktualny Mistrz Polski oraz zdobywca II miejsca na Pucharze Europy – Sensei Piotr Jaruga , oraz dwóch młodych adeptów – Marko Marotto i Mateusz  Żurek. 


     Dwóch najmłodszych zawodników naszego Klubu startowało w najliczniej obsadzonej kategorii „dziecko starsze –chłopiec”. Kategoria ta liczyła, aż 51 zawodników! Nadzwyczaj dobrze zaprezentował się Marko Marotto. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas startów w ubiegłorocznych zawodach oraz ciężkiej pracy udało mu  się w końcu sięgnąć po medal Mistrzostw Polski. Marko w eliminacjach pokonał wielu utytułowanych zawodników w tym zdobywcę Pucharu Europy! Niestety w pojedynku o wejście do finału spotkał się ze swoim odwiecznym rywalem – Sebastianem Uzarem z Tarnobrzega – z którym rywalizował już wielokrotnie na zawodach regionalnych. Tym razem musiał uznać wyższość rywala, przegrywając pojedynek 2:3. Marko zajął ostatecznie 3 miejsce zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski!

Trochę szczęścia zabrakło Mateuszowi Żurkowi. Dwa eliminacyjne pojedynki zwyciężył, ale starcie o wejście do strefy medalowej niestety przegrał. Stres debiutanta na zawodach tej rangi spowodował, że  Mateusz pomylił się w schemacie, a brak doświadczenia spowodował, że na moment zatrzymał wykonanie kolejnych elementów schematu, a w rezultacie błąd został zauważony przez sędziów. Mimo braku medalu był to bardzo udany występ  Mateusza. Jest on  na dobrej drodze, aby zdobywać najwyższe laury na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że starczy mu siły i  determinacji do dalszych ciężkich treningów.


     Ostatnim zawodnikiem reprezentującym KOKL był utytułowany instruktor sensei  Piotr Jaruga. Murowanemu  faworytowi  tego turnieju nie pozwolono jednak  zwyciężyć  w żadnej z kategorii! Startował on zarówno w układach bez broni – KATA jak i z bronią – KOBUDO. W tym roku sędziowie nie byli przychylni naszemu zawodnikowi. Głosowali na młodszych i gorszych technicznie zawodników. Doszukiwali się błędów, których tak naprawdę nie było. Ostatecznie sensei Piotr musiał zadowolić się w obu konkurencjach brązowymi medalami.

 

Drużyna KOKL - od lewej: Marko Marotto, Mateusz Żurek, Sensei Piotr Jaruga
W drugim rzędzie: Sensei Marcin Majczak i Sensei Anna Majczak

     Występ naszych zawodników możemy uznać za udany. Jedni cieszyli się z upragnionego medalu, inni zdobyli bardzo cenne doświadczenie, a jeszcze inni zmierzyli się z goryczą nie zawsze zasłużonej porażki. Wszystkie te „zdobycze” są jednak dla nas bardzo cenne i pozwalają wyciągać wnioski do dalszej pracy.

 

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym reprezentantom, oraz życzymy dalszych sukcesów i motywacji do pracy!


OSU!!!
Klub Oyama Karate Lublin

 

Pełna lista wyników : http://www.oyama-karate.pl/artykul.php?id=2z

 Przygotowania kadry wspiera Gmina Lublin.

Zmieniony: Środa, 19 Styczeń 2011 20:12