Start Archiwum XIII Mistrzostwa Polski Juniorów 2010
XIII Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Sobota, 22 Maj 2010 00:00

     W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown. Turniej zorganizował Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI, pod kierownictwem Sensei Dariusza Szulca 2 dan we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim.
Klub Oyama Karate Lublin reprezentowali : Aleksandra Woch  junior -55kg, Bartłomiej Polewiak  junior -55kg, Ryszard Wadowski  junior  -65kg, Marek Koperczuk   junior  -70kg, Michał Marciniuk  junior starszy -65kg

     Po raz pierwszy w historii nasz Klub miał do przebycia najkrótszą drogę na ogólnopolski turniej. Piotrków Trybunalski oddalony jest bowiem o ok. 220 km od naszego rodzimego miasta Lublin.
Podróż przebiegła bez większych  problemów i dotarliśmy punktualnie na ważenie zawodników. Długa kolejka do badań lekarskich i pomiaru wagi sprawiła, że dopiero późnym wieczorem opuściliśmy halę MOSIR w Piotrkowie Trybunalskim. Bardzo głodni udaliśmy się na kolację, a następnie do hotelu. Ponieważ opis miejsca naszego noclegu znacznie odbiegał od opisu na stronie internetowej, czekała nas jeszcze wieczorna przeprowadzka. Na szczęście udało nam się znaleźć bardzo miły i przytulny hotelik. Zawodnicy w komfortowych warunkach mogli się wyspać, a w dzień turnieju zjeść śniadanie. Wypoczęci i najedzeni udaliśmy się do miejsca zmagań wielu młodych adeptów karate.


     Walki eliminacyjne odbywały się na dwóch matach. Jako pierwszy z naszej reprezentacji walczył debiutant w tej rangi zawodach Michał Marciniuk. W swojej walce pokazał dużo zaciętości i chęci do walki, jednak kilka kopnięć zadanych pod rząd przez jego przeciwnika w kolano podcięło mu skrzydła. Ogromny krwiak jaki pokazał się na jego kolanie sprawił, że sekundujący mu przy macie sensei Marcin zadecydował przerwać walkę. Nie dopuścił on Michała do kontynuowania pojedynku w obawie o jego zdrowie.


     Następna w kolejności walczyła nasza świeżo upieczona juniorka – Aleksandra Woch. Ola po bardzo udanym występie na regionalnym turnieju Koyagi Cup w Lublinie dostała się do kadry naszego Klubu. Tak jak się spodziewaliśmy nasz młodziutki „wojownik” nie zawiódł. Mimo braku medalu pokazała się z bardzo dobrej strony. Pierwszy pojedynek z jej udziałem był niezwykle zacięty. Po regulaminowej dogrywce miało zadecydować ważenie. Różnica wagi między przeciwniczkami nie była jednak większa niż 5kg, więc dziewczęta musiały walczyć w ostatecznej dogrywce Encho Sen. Ola walczyła do samego końca, nie "odpuszczając" przeciwniczce ani na sekundę. Walka była niesamowicie wyrównana, a sędziowie którzy musieli ogłosić werdykt mieli ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie nasza zawodniczka walkę przegrała, ale zaciętość i pazur jaki w trakcie tego pojedynku zaprezentowała utwierdziła nas w przekonaniu, że powołanie Oli do Kadry nie było przypadkowe. Mimo przegranej walki miała ona jeszcze szansę powalczyć w kolejnym pojedynku o brązowy medal. W tej walce dał się we znaki trud poprzedniego pojedynku. Ponieważ między walkami miała niedużą przerwę nie weszła do niej odpowiednio zregenerowana i wypoczęta. Walkę o brązowy medal przegrała zajmując ostatecznie 4 miejsce, ale zważywszy na fakt, że był to jej debiut  zawodach tej rangi występ możemy uznać za bardzo udany.


     Kolejni nasi zawodnicy Bartek „Koksik” Polewiak i Rysio Wadowski przeszli przez eliminacje jak burza. Pojedynki wygrywali pokonując przed czasem rywali albo czystymi kopnięciami na głowę, albo silnymi ciosami na korpus. Bartek wygrywając przez knockout swój pojedynek półfinałowy zagwarantował sobie występ w finale. Rysio zaś niestety półfinał przegrał. W walce ujawniły się u niego braki kondycyjne wynikłe z długich nieobecności na treningach spowodowanych przygotowaniami do bierzmowania oraz ciężką chorobą w tygodniu poprzedzającym bezpośrednio start. Swoją szansę pokładał w pojedynku o brązowy medal, który w ładnym stylu zwyciężył zdobywając 3 miejsce.


     Marek Koperczuk okazał się wielkim szczęściarzem tego turnieju. Pojedynek półfinałowy w prawdzie  przegrał - można powiedzieć, że na własne życzenie – za to pojedynek o brązowy medal nie odbył się za względu na kontuzję jego przeciwnika. W ten oto sposób Marek również zdobył brązowy medal.

     Po godzinnej przerwie na obiad i występach artystycznych przyszedł czas na oficjalne otwarcie Mistrzostw, po których odbyły się finały. Nasz faworyt do złota – Bartek zmierzył się z zawodnikiem z Katowic. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, a dogrywka oraz ważenie nie dały żadnemu z nich zwycięstwa. Podczas ostatecznej minuty walki obydwaj zawodnicy dali z siebie wszystko. Byliśmy przekonani o zwycięstwie Bartka, który naszym zdaniem przeważał w tym pojedynku ze względu na większą liczbę zadanych kopnięć. Sędziowie jednak uważali inaczej…. Bartek zajął ostatecznie 2 miejsce zdobywając tytuł wicemistrza kraju!!!

W pierwszym szeregu od lewej: Michał Marciniuk, Sebastian Lewandowski, Przemysław Kędzierski
W drugim szeregu od lewej: Ola Woch, Rysiek Wadowski, Bartek Polewiak, Marek Koperczuk, Sensei Anna Majczak, Sensei Marcin Majczak

 

     Z czystym sumieniem można uznać, że był to udany występ naszych juniorów. Gdyby nie przygotowania części z nich do bierzmowania i związane z tym liczne nieobecności na treningach oraz kontuzja  naszego najbardziej utytułowanego juniora – Wojciecha Bychawskiego, która wyłączyła go po raz pierwszy ze startu, wynik tego turnieju byłby jeszcze lepszy.

     W 2011 Mistrzostwa Polski Juniorów w Semi-Konockdown odbędą się w Lublinie. Mamy nadzieję, że żadne kontuzje i inne losowe wypadki nie wykluczą naszych czołowych zawodników z rywalizacji o czołowe lokaty.

 

Klub Oyama Karate Lublin życzy zawodnikom owocnych przygotowań do kolejnych zbliżających się  turniejów oraz siły i motywacji do dalszej pracy !

Dziękujemy także Gminie Lublin za wsparcie finansowe naszej kadry.
OSU!!!

Zmieniony: Środa, 19 Styczeń 2011 20:07