Start Archiwum Oyama Karate Koyagi Cup 2010
Oyama Karate Koyagi Cup 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Sobota, 24 Kwiecień 2010 00:00

     W dniu 28 marca 2010 roku odbyła się na Hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie kolejna , czwarta już edycja "Oyama Karate Koyagi Cup", zorganizowana przez Klub Oyama Karate Lublin, przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

 

 

W zawodach wzięło udział 98 zawodników z Lublina i zaprzyjaźnionych klubów z Rzeszowa, Radomia, Tarnobrzega oraz Jasła.

Turniej adresowany był głównie do najmłodszych karateków, dla których rzadko lub w ogóle nie organizuje się zawodów - zwłaszcza w kumite. Rozegrane zostały trzy konkurencje: kata - dla uczestników we wszystkich grupach wiekowych, semiknockdown - dla juniorów, juniorów starszych i seniorów oraz kumite bezkontaktowe polegające na prezentacji techniki - dla uczestników poniżej 14 roku życia. Sędzią głównym turnieju był sensei Piotr Jaruga (2dan), sędziami maty - sensei Patrycjusz Mostek (2dan) oraz sensei Marcin Majczak (2dan). Rolę sędziów bocznych i technicznych pełnili: sensei Anna Majczak (Lublin), sensei Robert Kaszuba (Rzeszów), sensei Maciej Zdziech (Radom), sensei Grzegorz Uzar (Tarnobrzeg), sempai Klaudia Bajrasz (Rzeszów), sempai Krzysztof Mrozek (Jasło), sempai Sebastian Lewandowski (Lublin) i Sempaj Przemysław Kędzierski (Lublin). Szefami ekip byli sensei Tomasz Klimaszewski - Radmoski Klub Sportów Walki, sensei Patrycjusz Mostek - Rzeszowski Klub Oyama Karate, sensei Grzegorz Uzar - Tarnobrzeski Klub Oyama Karate, oraz sempai Krzysztof Mrozek - Jasielski Klub Oyama Karate.

 

Poziom rywalizacji w kata był bardzo wysoki. Część z 40 zawodników to świeżo upieczeni medaliści mających miejsce w marcu b.r. Mistrzostw Polski. Dzięki temu oglądaliśmy naprawdę wspaniałe wykonania form w każdej kategorii wiekowej.

WYNIKI W KONKURENCJI KATA:

 

KAT. DZIECKO:

1. Sebastian Uzar - Tarnobrzeg
2. Maciej Grabski - Tarnobrzeg
3. Kacper Oleszek -Rzeszów

 

KAT. MŁODZIK:

1. Marko Marotto - Lublin
2. Mateusz Żurek - Lublin
3. Hubert Cristovao - Lublin

 

KAT. KADET:

1. Daniel Szczepanik - Tarnobrzeg
2. Gabriel Nagaj - Tarnobrzeg
3. Daniel Koperczuk - Lublin

 

KAT. JUNIOR:

1. Patryk Kosturek - Rzeszów
2. Bartłomiej Witek -  Rzeszów
3. Józef Czerkies - Tarnobrzeg

W kumite udział wzięło 98 zawodników. Większość pojedynków odbyła się w najmłodszych kategoriach wiekowych gdzie oceniana była ogólna sprawność, poprawność techniczna, koordynacja ruchowa i pomysłowość młodych karateków. Nagroda specjalna dla "najbardziej bojowego zawodnika turnieju" przypadła Patrykowi Kosturkowi, który pomimo różnicy wzrostu (25 - 30 cm) i wagi (prawie 20 kg) podjął trudy rywalizacji w semi-knockdown w najniższej kategorii juniorów -60 kg i toczył zaciekłe walki zdobywając ostatecznie 3 miejsce.Tytuł najlepszego technika turnieju przypadł Oskarowi Rybaczkowi - zwycięzcy najliczniej obsadzonej i reprezentującej najwyższy poziom techniczny kategorii wśród dzieci poniżej 14 roku życia.

Najbardziej widowiskową walką turnieju był pojedynek lubelskich zawodników Marka Koperczuka z kolegą klubowym Ryszardem Wadowskim.

 

 

 

WYNIKI W KONKURENCJI KUMITE:


KAT. DZIECKO S:

1. Marlena Krzywidzka - Lublin
2. Karlol Kociach - Rzeszów
3. Kacper Supryn - Lublin
 

KAT. DZIECKO M:

1. Sebastian Uzar - Tarnobrzeg
2. Bartosz Kawa - Rzeszów
3. Damian Bryda - Lublin

 

KAT. DZIECKO L:

1. Maciej Grabski - Tarnobrzeg
2. Maciej Skiba - Lublin
3. Bartosz Dziwiński - Tzrnobrzeg

 

KAT. MŁODZIK S:

1. Oskar Rybaczek - Lublin
2. Przemysław Frankiewicz- Lublin
3. Hubert Cristovao - Lublin

 

KAT. MŁODZIK M:

1. Michał Fornal - Rzeszów
2. Karolina Adamek - Lublin
3. Weronika Paradowska - Tarnobrzeg

 

KAT. MŁODZIK L:

1. Mateusz Walicki - Lublin
2. Krzysztof Cnota - Lublin
3. Michał Dziuba - Tarnobrzeg

 

KAT. KADET LEKKA CHŁOPCÓW:

1. Gabriel Nagaj - Tarnobrzeg
2. Jakub Adamczyk - Lublin
3. Adrian Jones - Lublin

 

KAT. KADET ŚREDNIA CHŁOPCÓW:

1. Michał Krzyżanowski - Lublin
2. Daniel Szczepanik - Tarnobrzeg
3. Bartosz Marciniuk - Lublin
 

 KAT. KADET CIĘŻKA CHŁOPCÓW:

1. Hubert Dąbrowski - Lublin
2. Daniel Koperczuk - Lublin
 
 
KAT. JUNIOR LEKKA MĘŻCZYZN:
 
1. Bartłomiej Witek - Rzeszów
2. Bartłomiej Polewiak - Lublin
3. Patryk Kosturek - Rzeszów

 

KAT. JUNIOR ŚREDNIA MĘŻCZYZN:

1. Ryszard Wadowski - Lublin
2. Mirosław Gutkowski - Radom
3. Marek Koperczuk - Lublin

 

KAT. JUNIOR KOBIET:

1. Marta Weitz - Radom
2. Adrianna Jasińczak - Lublin
3. Aleksandra Woch - Lublin

 

KAT. JUNIOR STARSZY LEKKA MĘŻCZYZN:

1. Michał Marciniuk - Lublin
2. Dawid Wnęk - Jasło
3. Rzafał Świder - Rzeszów

 

KAT. JUNIOR STARSZY ŚREDNIA MĘŻCZYZN:

1.Wojciech Bychawski - Lublin
2. Jacek Haracz - Rzeszów
 

KAT. JUNIOR STARSZY KOBIET:

1. Dorota Zdziech - Radom
2. Kamila Piechota - Tarnobrzeg
3. Joanna Kowalczyk - Lublin

 

 KAT. SENIOR MĘŻCZYZN PIERWSZY START:
 
1. Kamil Karp - Jasło
2. Albert Kędzierski - Lublin
3. Marcin Wójcik - Lublin

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, przyjaciołom oraz członkom naszego Klubu, którzy wzięli udział w organizacji turnieju i pomogli w obsłudze technicznej imprezy. Dziękujemy także za udaną - jak zawsze - współpracę z sędziami ze wszystkich ośrodków.

Z dumą stwierdzić że dzięki zaangażowaniu wielu osób Oyama Karate Koyagi Cup 2010 był dużym sukcesem organizacyjnym naszego Klubu.

 

Wszystkim szefom ekip oraz zawodnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

OSU!!!

 

Zmieniony: Środa, 08 Grudzień 2010 10:26