Start Archiwum Po trzykroć ZŁOTA Mistrzyni Świata z Lublina
Po trzykroć ZŁOTA Mistrzyni Świata z Lublina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Piątek, 29 Październik 2010 15:27
Świetnie spisali się zawodnicy OYAMA Polskiej Federacji Karate w DAGEKI Mistrzostwach Świata Karate w Montrealu, którzy wywalczyli aż 7 medali w tym 6 złotych i jeden brązowy.

 

 

Rewelacyjnie wypadła Anna Majczak 2 dan (Lublin, Klub Oyama Karate Lublin, trener klubowy Sensei Marcin Majczak 3 dan), która zdobyła I miejsca w trzech konkurencjach: kata (układy bez broni), kobudo (układy z bronią) i knockdown (walka pełno kontaktowa bez ochraniaczy) w kat.do 58,5 kg,

 

Mistrzostwa Świata zorganizowała Kanadyjska Unia Karate z Sensei Denisem Cordeiro 4 dan na czele. Wzięli w nich udział reprezentanci różnych organizacji karate kontaktowego z Ameryki i Europy.

 

 

Rywalami zawodniczki z Lublina w konkurencjach kata i kobudo byli reprezentanci wszystkich liczących się stylów m.in. Kyokushin, Shinkyokushin, Shotokan, Kankreikai oraz Oyama Karate obu płci. W Knockdown natomiast nasza reprezentantka starła się z utytułowanymi zawodniczkami z Kyokushin Karate mającymi na koncie wiele międzynarodowych sukcesów. We wszystkich trzech konkurencjach Lublinianka nie dała nawet cienia szansy przeciwnikom. Pewnie zwyciężyła w Kobudo, w Kata zwyciężyła po dogrywce z reprezentantem Shotokan a w knockdown rozbiła swoje przeciwniczki zwyciężając bez żadnych dogrywek. Na uwagę zasługuje fakt, że w tej kategorii startowała m.in. mistrzyni USA, zwyciężczyni międzynarodowych mistrzostw Ameryki w Rochester - Ewelina Czeremuga 3 DAN z Kyokushin Karate KANKU Club - trenująca u legendarnego Shihan Leslawa Samitowskiego - trenera reprezentacji USA w Kyokushinkaikan. Po walkach gratulacje i komplementy posypały się niemal od wszystkich krajowych szefów branżowych różnych stylów karate. "She's a machine" - powtarzał w euforii główny sponsor Organizacji World Kankreikai Karate ze Stanów Zjednoczonych.

 


 

Po ubiegłorocznym sukcesie na Pucharze Europy ( 2 złote medale) to największe osiągnięcie zawodniczki Klubu Oyama Karate Lublin oraz największy i najbardziej spektakularny sukces w historii całego lubelskiego karate.

W imieniu całego Klubu najszczersze GRATULACJE składa Zarząd i samorząd zawodniczy Klubu Oyama Karate Lublin.

OSU!!!


Walka finałowa dostępna w serwisie YOUTUBE - Sensei Anna Majczak (2 DAN) z NR 45 VS Rosa Arietta Perez (2 DAN) z nr 71

Fotoreportaż 1

Fotoreportaż 2

Zmieniony: Niedziela, 24 Czerwiec 2012 19:08