Start Archiwum Puchar Polski Juniorów zdobyty szturmem.
Puchar Polski Juniorów zdobyty szturmem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Piątek, 26 Listopad 2010 11:42

Drużynowo I miejsce ex aequo wraz z Katowickim Klubem "Goliat" wywalczyli nasi zawodnicy na na Pucharze Polski Juniorów w Łasku.

W dniu 20 listopada 2010r. w Łasku, odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w konkurencji semi-knockdown w którym wzięło udział 177 zawodników z 35 klubów karate, w tym z 31 klubów Oyama, 3 klubów Kyokushin Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin-Matsushima.

 

Pamiątkowe zdjęcie reprezentacji Lublina z Hanshi Janem Dyduchem (8 dan)
oraz Shihan Pawłem Pajdakiem (5 dan) - Sędzią Głównym PFK.

 Klub Oyama Karate Lublin reprezentowali:
- Adrianna Jasińczak – junior -50kg
- Aleksandra Woch – junior -55kg
- Magdalena Klej – junior starszy +60kg
- Krystian Biały – junior -60kg
- Bartłomiej Polewiak – junior starszy -60kg
- Michał Samek – junior starszy -60kg
- Ryszard Wadowski – junior starszy -65kg
- Wojciech Bychawski – junior starszy – 80kg


Dla Klubu Oyama Karate Lublin tegoroczny Puchar Polski był wyjątkowo udany. Najlepiej z całej ekipy zaprezentowali się : Krystian Biały i Wojciech Bychawski, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Obydwaj wygrali swoje walki znacząco przewyższając przeciwników dynamiką, siłą i wytrzymałością.

Po ostatnich zawodach w Tarnobrzegu - gdzie Wojciech pokonał 2 zdobywców Pucharu Europy i reprezentanta Polski Shinkyokushin - okazało się, że na Puchar Polski przybył w jego kategorii tylko jeden przeciwnik... I tym razem okazało się jednak że nasz zawodnik jest zaporą nie do przejścia przez rywali. Walka finałowa przypominała bardziej przejazd czołgu przez las niż walkę 2 zawodników na macie. Za nim zostawała tylko zorana ziemia i wyłamane, wgniecione w ziemię drzewa...

Postawa debiutującego na zawodach tej rangi Krystiana zaskoczyła chyba najbardziej jego samego. W eliminacjach znokautował swojego przeciwnika lewym hakiem uderzonym na wątrobę. W półfinale wygrał bez dogrywek tłukąc swojego przeciwnika jak worek treningowy. W finale - częściowo wyrównanym pokazał charakter i w pierwszej dogrywce zdominował rywala prezentując przy tym kilka efektownych i celnych kopnięć z wyskoku. Miejmy nadzieję że ta zasłużona wygrana to początek udanej kariery i dobry prognostyk przed MP Juniorów w Lublinie.

Srebrne medale wywalczyły dziewczęta – Ola Woch i Magda Klej. Dziewczyny w walkach eliminacyjnych pokazały charakter i prawdziwego ducha walki. W walce półfinałowej Ola zrewanżowała się za przegraną walkę o trzecie miejsce na ostatnich MP wygrywając bez dogrywek z zawodniczką Kyokushin. Determinacji niestety zabrakło jej w walce finałowej którą przegrała przed czasem.

Magda po półfinałowym zwycięstwie - dopiero w ostatniej dogrywce - w finale spotkała się ze zdobywczynią Pucharu Europy z Rzeszowa - Natalią Smolarz. Nasza debiutantka na zawodach tej rangi niestety musiała uznać wyższość przeciwniczki i zadowolić się srebrnym medalem.

Trzecie miejsce zdobyli natomiast Ada Jasińczak oraz Rysiek Wadowski. Warto nadmienić, że Rysio starował w najliczniejszej kategorii (18 zawodników). Zwyciężył w dwóch pojedynkach, ale w trzecim musiał uznać wyższość rywala, zajmując ostatecznie trzecią lokatę. Szkoda, bo wielki potencjał tego zawodnika dał się zauważyć gdy kilka razy przytłoczył przeciwnika swoim atakiem. Niestety zabrakło przygotowania wytrzymałościowego, które zawodnicy po części realizują sami według przygotowanego planu. Żywimy nadzieję że Rysiek uderzy się w pierś i przed MP zrobi wszystko co należy aby wygrać kategorię.


Nasz aktualny wicemistrz Polski ka kat. Junior -55 kg – Bartłomiej Polewiak - po wygranej walce eliminacyjnej przegrał w ćwierćfinale z zawodnikiem z Piotrkowa Trybunalskiego. Bartek po raz pierwszy wystartował w kategorii wiekowej 16 - 18 lat gdzie najniższa kategoria wagowa to - 60 kg. Ważąc zaledwie 54 kg uległ brutalnej sile przeciwnika który uderzeniami i kopnięciami zwyczajnie wytrącał go z równowagi. Niedobór wagi dał się we znaki naszemu zawodnikowi. Teraz czeka go dużo ciężkiej pracy na siłowni.

Debiutujący na zawodach tej rangi Michał Samek przegrał pierwszą walkę eliminacyjną i odpadł z turnieju. Mimo dobrej pracy rękami w trakcie walki, zabrakło wytrzymałości ogólnej i siły nóg, co spowodowane było licznymi nieobecnościami Michała na treningach. Mamy nadzieję, że do następnych zawodów Michał bardziej się zmotywuje w trakcie przygotowań i powalczy o miejsce medalowe, na które niewątpliwie go stać.


Klub Oyama Karate Lublin pragnie podziękować trenerowi ( Marcin Majczak), Sędziemu (Piotr Jaruga) oraz  opiekunom grupy (Anna Majczak, Sebastain Lewandowski, Przemysław Kędzierki)  za zaangażowanie w przygotowaniu zawodników i za ciężką pracę w dniu zawodów.

Dziękujemy także Gminie Lublin za wsparcie finansowe naszej kadry.


Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!
OSU!
Zmieniony: Niedziela, 24 Czerwiec 2012 19:10