Start Aktualności
Aktualności
XII Lubelski Obóz OYAMA KARATE - Murzasichle 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Wtorek, 14 Marzec 2017 12:28
 
 
Zmieniony: Wtorek, 14 Marzec 2017 12:34
 
LUBELSKI ZIMOWY OBÓZ OYAMA KARATE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Piątek, 11 Listopad 2016 10:48

LUBELSKI ZIMOWY OBÓZ OYAMA KARATE

Poronin 21.01. - 28.01.2017r.

ORGANIZATOR:

Klub Oyama Karate Lublin,

20-828 Lublin, ul. Lędzian 100.

www.oyama-karate.lublin.pl

TERMIN:

21.01. - 28.01.2017r

MIEJSCE: 

Weronika INN 34-520 Poronin, Suche 7A,

www.weronika-zakopane.pl

Ośrodek Weronika INN jest stylowym obiektem, usytuowanym w  w Poroninie/ Suche, spokojnej miejscowości niedaleko Zakopanego. W pobliżu rzeka i las. Wokół obiektu jest duży teren zielony, służący do rekreacji i zabaw. 

ZAKWATEROWANIE:  pokoje 2, 3, 4 oraz 5-osobowe z łazienkami, TV, suszarkami, ręcznikami

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

DO DYSPOZYCJI: sala 100 m2 do wyłącznego użytku, dwie sale lustrzane, wyposażona sala dyskotekowa, kryty basen oraz brodzik dla dzieci, sauna, tenis stołowy, bilard, WIFI, boisko sportowe typu Orlik (siatkówka, piłka nożna, koszykówka, tenis), plac zabaw dla dzieci, duży teren zielony służący do rekreacji i zabaw.

PROGRAM OBOZU:

Treningi - 1-2 treningi w ciągu dnia - kihon, kata i kobudo (kij, tonfa), gry i zabawy na basenie, boiskach oraz inne atrakcje zapewniane przez ośrodek, egzamin na stopnie kyu (wymagana zgoda instruktora prowadzącego treningi w sezonie szkoleniowym oraz dodatkowa opłata wg cennika Oyama Polskiej Federacji Karate),

Inne atrakcje:

-        Wycieczka na zakopiańskie „Krupówki”

-        Wjazd kolejką na Gubałówkę

Dodatkowo płatne:

2 lub 3 wyjazdy autokarowe na wyciąg narciarski „SUCHE”

a tam:

- wjazdy wyciągiem krzesełkowym skipass w cenie:

 

Dzieci poniżej 12 lat

Młodzież powyżej 12 lat

4 godz.

44,00

48,00

- możliwość wynajmu kompletu sprzętu (buty, kask) - 24 zł (narty, kije) i 28,00 zł (snowboard)

- możliwość jazdy (nauki także) na nartach/snowboardzie pod okiem instruktora:

Osoby uczące się / godzinę

26,00 zł

Osoby jeżdżące / godzinę

13,00 zł

 

PRZEJAZD: zorganizowany autokarem na trasie Lublin – Poronin – Lublin.

KOSZT: 950,00 zł

REZERWACJA MIEJSC:

Termin rezerwacji miejsc na turnusie upływa w dniu 10.11.2016r.

Rezerwacji dokonują instruktorzy przyjmując potwierdzenie wpłaty zaliczki w wysokości 300 PLN

UWAGA! W przypadku rezygnacji zaliczka nie podlega zwrotowi!!!

UWAGA!!! Ilość miejsc ściśle ograniczona!!!! Decyduje kolejność wpłat!!!

Minimalna liczba obozowiczów - aby turnus doszedł do skutku 35 osób. Liczba wolnych miejsc – 45

W przypadku braku minimalnej liczby obozowiczów zaliczka zostanie zwrócona do 20 listopada 2016r.

TERMINY PŁATNOŚCI:

310 PLN – zaliczka płatna do 14 listopada 2016r.

320 PLN - płatne do 15 grudnia 2016r.

320 PLN - płatne do 15 stycznia 2017r.

UWAGA!!! W przypadku opóźnień we wpłatach rat, zarezerwowane miejsce może zostać sprzedane w ofercie last minute bez możliwości odzyskania zaliczki!!!

Płatność na konto: 

Klub Oyama Karate Lublin

20-828 Lublin, ul. Lędzian 100

PKO BP S.A. I O/Lublin

78-1020-3147-0000-8702-0042-2972

(Dowód wpłaty należy dostarczyć instruktorowi w terminie określonym powyżej).

ZAPEWNIAMY: w/w atrakcje i świadczenia oraz ubezpieczenie NNW, opiekę wychowawców, opiekę medyczną oraz instruktorów programowych.

OPIEKA:         wysoko kwalifikowani trenerzy i instruktorzy sportu Oyama Karate i Kickboxingu, wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i Świata, złoci (i nie tylko złoci) medaliści Pucharów i Mistrzostw Europy oraz trenerzy mistrzów Polski, Europy i Świata:

 

                        Kierownik i trener:    sensei Marcin Majczak 4 Dan

                        Wychowawcy i trenerzy: Sensei Anna Majczak 3 Dan, sensei Arkadiusz Wierbol 1 Dan, Sensei Bartłomiej Polewiak 1 Dan

WYDAJEMY STOSOWNE ZAŚWIADCZENIA UMOŻLIWIAJĄCE SKORZYSTANIE Z DOFINANSOWANIA ZAKŁADU PRACY RODZICÓW LUB RACHUNKI

(Wydawane na zebraniu przed wyjazdem lub przesyłane w formie elektronicznej!!!).

Klub zwolniony jest podmiotowo z podatku VAT (podatku od towarów i usług).

Wniosek o wydanie zaświadczenia lub wystawienie faktury wraz z dokładnymi wytycznymi co do wymaganej treści należy złożyć drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji u kierownika wypoczynku: 603994288

ZAPRASZAMY!!!
                                                                         


Zmieniony: Poniedziałek, 21 Listopad 2016 15:48
 
Rekord Klubu - 11 medali z Mistrzostw Polski w Kumite 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Wtorek, 08 Listopad 2016 14:29

Rekord Klubu – 11 medali z Mistrzostw Polski!

W dniach 21-22 maja 2016 r. w Rzeszowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach KUMITE, w których wzięło udział blisko 330 zawodników z 35 klubów z Polski i 1 klubu z Niemiec.

 

Lubelscy medaliści w kategoriach młodzik i junior młodszy. Foto. Piotr Jaruga

 

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem  Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. W tej konkurencji na 18 startujących lublinian aż 11 powróciło z medalem. Bezkonkurencyjne okazały się utytułowana Natalia Trancygier (kat. Junior młodszy do 45 kg) oraz debiutantka w kat. Junior młodszy Emilia Czwórnóg (-55 kg). Wszystkie pojedynki wygrały z dużą przewagą zdobywając tytuł mistrzyni. Natalia zakończyła ponadto pojedynek półfinałowy przed czasem zdobywając trafieniami w głowę ippon (cały punkt).

 

Po lewej stronie Bartłomiej Polewiak w walce finałowej. Foto. Piotr Jaruga 
 
 

 

Wicemistrzostwo swoich kategorii wywalczyli po ciężkich bojach Ola Piotrowicz (młodzik -30 kg), Olaf Szajgiec (młodzik -45), Maciej Bereza (młodzik -50 kg)oraz Bartłomiej Polewiak (młodzieżowiec -70 kg). Na wielką uwagę zasługuje sukces tego ostatniego zawodnika, który jest multi medalistą w kategoriach juniorów i juniorów starszych. Był to jego drugi start w kategorii senior do lat 23. Wypada wspomnieć, że walkę finałową ostatecznie przegrał decyzją sędziów ale dopiero po wszystkich dopuszczonych przez regulamin dogrywkach.

 

Ryszard Wadowski (po prawej) walczy o brąz. Foto. Piotr Jaruga  

 

Brąz wywalczył inny młodzieżowiec Ryszard Wadowski (-80 kg). Sukces tym większy, że walki w tej kategorii okrzyknięto rewelacją turnieju. W zgodnej opinii grona sędziowskiego Ryszard wykazał się wielką wszechstronnością a jego pojedynki obfitowały w efektowne akcje często zakończone wysokimi kopnięciami oraz technikami kopanymi z wyskoku. W eliminacjach pokazał także jak należy walczyć aby w konkurencji knockdown wygrać walkę w regulaminowym czasie bez zdobycia waazari. (pół punktu za chwilowe spowodowanie niezdolności do kontynuacji pojedynku) Zdeklasował przeciwnika ze stopniem mistrzowskim. Pojedynek półfinałowy, przegrany przez niejedno głośny i kontrowersyjny werdykt na korzyść utytułowanego przeciwnika nie złamał ducha rywalizacji w Ryśku. W walce o 3 miejsce starł się z innym utytułowanym przeciwnikiem. W tej wale nie pozostawił już jednak cienia szansy na niekorzystny werdykt i zwyciężył w pięknym stylu po pierwszej dogrywce.

 

Finał Emilii Czwórnóg - czerwony kask. Foto. Piotr Jaruga   

 

Rewelacją turnieju okazała się także brązowa medalistka i debiutantka na zawodach tej rangi Paulina Wójtowicz (junior młodszy -40 kg). Wygrała pewnie swoje pojedynki rozbijając przeciwniczki głównie silnymi uderzeniami rękami. W drugim pojedynku eliminacyjnym pozbawiła możliwości walki o medale faworytkę, bardzo utytułowaną zawodniczkę z Radomia. W półfinale natomiast przegrała niejedno głośnie, podczas gdy obraz walki wskazywał według obserwatorów na bezdyskusyjne zwycięstwo Pauliny. Decyzję sędziów tłumaczyć można jedynie tym, że przeciwniczka więcej kopała i prezentowała większą różnorodność technik. Biła jednak w ciągłej defensywie, podczas gdy ataki Pauliny wyrzucały ją co chwilę z maty. Ocena sędziów jest jednak wynikiem ich obserwacji i musimy ją uszanować.

Dużym sukcesem jest także brązowy medal Marcina Wolińskiego (junior młodszy -40 kg), który w zgodnej opinii wszystkich sekundantów miał najsilniej obsadzona kategorię wysokiej klasy zawodnikami. Marcin w eliminacjach i w walce o brąz wykazał się niezwykłą wytrzymałością szybkościową. Jego ataki były dynamiczne różnorodne i efektowne.  Jedyna przegrana walka to półfinałowa. O poziomie kategorii może świadczyć, że zawodnik Lubelskiego Klubu utracił pół punktu przez chwilową niezdolność do kontynuacji pojedynku po uderzeniu lewym hakiem na wątrobę, którego siła przebiła nie tylko, zdawałoby się, pancerny brzuch Marcina ale także hogo na tułów będące obowiązkowym wyposażeniem zawodnika poniżej 14 roku życia. Postawa zawodnika w całym turnieju jest godna naśladowania.

Brązowe krążki wywalczyli także młodzicy Adrian Wożniak (-30 kg) pokonując swojego klubowego kolegę w małym finale oraz Na trzecim miejscu uplasowała się także juniorka młodsza Wiktoria Krzyżanowska (+55 kg).

 

Mistrzyni Polski Natalia Trancygier. Foto. Piotr Jaruga  

 

Należy wspomnieć jeszcze o 2 zawodniczkach, które dziwnym zrządzeniem losu pozbawione zostały medalowych miejsc.

Aktualna zwyciężczyni Pucharu Europy Amelia Tomaszewska po zaciętych pojedynkach uplasowała się na 4 pozycji. W walce półfinałowej w ostatniej dogrywce wypracowała drobną przewagę powiększając ją znacznie w ostatnich 20 sekundach walki. Jednak niejedno głośnie sędziowie przyznali zwycięstwo przeciwniczce. W walce o brązowy medal pomimo przewagi także wskazanie sędziów było nieprzychylne. Sekundująca Sensei Anna Majczak twierdzi, że najprawdopodobniej zadecydowało zdarzenie z końca pojedynku, gdzie w momencie komendy „YAME” (koniec) Amelia opuściła ręce i pechowo przyjęła na głowę kopnięcie przeciwniczki.

Nasza wielka nadzieja na tytuł w kategorii juniorek starszych Katarzyna Kuprianowicz (-60 kg) przegrała nie jednogłośnie walkę eliminacyjna z Mistrzynią Polski – zawodniczką z Krakowa. Przebieg walki napawa jednak optymizmem ponieważ w obu rundach eliminacyjnych zawodniczki walczyły niezwykle równo i w podobnym stylu. Kasia jednak wypracowywała nieraz przewagę kopnięciami frontalnymi, za to przeciwniczka uderzeniami. Do przykrego dla Lublinianki zdarzenia doszło w dogrywce, w której po silnym kopnięciu w brzuch przeciwniczka stanęła i opuściła ręce nie wykazując chęci do dalszej walki. Sędzia maty chcąc przyznać pół punktu zatrzymał walkę ale tylko jeden sędzia boczny wskazał przyznanie waazari. Reszta sędziów przegapiła moment trafienia i pokazała gest znaczący „nie widziałem”. Przeciwniczka Kasi pewnie wywalczyła złoto. Możemy mieć zatem uzasadnione przypuszczenia, że gdyby nie zwykły pech, tytuł trafiłby w ręce Lublinianki.

Reprezentacja Klubu Oyama Karate Lublin wystawiła rekordową liczbę 25 zawodników i zdobyła rekordową ilość medali – 13. Byłoby więcej, jeżeli mogliby wystartować nasi kontuzjowani faworyci w swoich kategoriach Jakub Słowiński, Wiktoria Rycerz, Szczepan Szmidt i jego siostra Julia– twierdzi kierownik ekipy Marcin Majczak.

Za fantastyczną postawę gratulujemy zawodnikom i trenerom! Sekundantami reprezentacji byli sensei Anna Majczak, Marcin Majczak, Przemysław Kędzierski oraz sempai Ryszard Wadowski i Marcin Wójcik. Sędzią z ramienia Klubu był sensei Piotr Jaruga.

OSU!

Zmieniony: Czwartek, 08 Grudzień 2016 23:08
 
Powrót z X Lubelskiego Letniego Obozu Oyama Karate PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Piątek, 22 Lipiec 2016 19:56

Informujemy, że powrót z X Lubelskiego Letniego Obozu Oyama Karate planowany jest na 06.08.2016 roku na godzinę 9:17.

Osoby chcące odebrać dziecko/dzieci bezpośrednio z ośrodka wypoczynkowego, zapraszamy nie później niż w dniu 05.08.2016 roku o godz. 18.45 do podpisania stosownych dokumentów.

Po kolacji, o godz. 19.30, planowany jest wyjazd obozowiczów autokarem w stronę stacji PKP w Sławnie.

Życzymy udanego wypoczynku!

OSU!

 

Zmieniony: Piątek, 22 Lipiec 2016 20:04
 
WAŻNE!!! Godzina zbiórki przed wyjazdem na obóz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
Piątek, 22 Lipiec 2016 00:00

Szanowni Państwo.

Oto pierwsze informacje dotyczące przejazdu obozowiczów:

 

  • Zbiórka w dniu wyjazdu na X Letni Lubelski Obóz Oyama Karate - 26.07.2016 godz. 18.30 na peronie I w okolicy zjazdu dla niepełnosprawnych.
  • W miarę możliwości prosimy o stawienie się obozowiczów wraz z rodzicami, ponieważ niektóre karty obozowicza wymagają uzupełnienia.

 

Prosimy o punktualność!

Do zobaczenia, OSU!

Zmieniony: Piątek, 22 Lipiec 2016 20:05
 
«PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie»

Strona 5 z 6